• info@yasinglove.ir
  • 55410936-55410456

پخش دستکش جراحی لاتکس کم پودر medimax

  1. صفحه اصلی
  2. مقالات
  3. پخش دستکش جراحی لاتکس کم پودر medimax
پخش دستکش جراحی لاتکس کم پودر medimax

پخش دستکش جراحی لاتکس کم پودر medimax

جراحان و متخصصان پزشکی در اجرای امور نه تنها برای محافظت از بیمار، بلکه برای محافظت از خود در برابر هر باکتری یا ویروس بالقوه ای که می توانند از طریق خون و مایعات بدن منتقل شوند، الزام به پوشش دستکش میباشند. بعضی از تولیدکنندگان دستکش به صورت داوطلبانه دستکش های خود را برای گزینش مقاومت در مقابل ویروس، در آزمون استاندارد بین المللی آمریکا مورد آزمایش قرار میدهند. طبق آزمایشات و تجارب تاکنون، لاتکس طبیعی یک ماده استاندارد برای دستکش های جراحی می باشد. با این حال، مطالعات اخیر نشان می دهد که دستکش های لاتکس پودری، باعث افزایش تعداد افراد مبتلا به حساسیت به لاتکس می گردند.لاتکس حاوی پروتئین است که عامل اصلی واکنش های آلرژیک می باشند. پس از استنشاق، این پروتئین ها می توانند در  افراد ایجاد حساسیت کنند و همچنین باعث ایجاد واکنش های حساسیتی می شوند.

دستکش های جراحی برای اولین بار در سال  1980 توسط ویلیام هالستید اختراع شد. ویلیام هالستید این دستکش را برای محافظت دست پرستاران و جراحان تولید نموده بود. دستکش استریل جراحی مانع از انتقال ویروس از بیمار به جراح می شد و به دنبال آن میزان مرگ و میر نیز کاهش پیدا نمود.

در اوایل دهه 90، استفاده از دستکش های جراحی در اتاق های عمل در اروپا و ایالات متحده رایج شد. در دهه 80، مراقبت های بهداشتی شروع به تغییر پیدا کرد زیرا نگرانی ها در مورد ویروس ایدز و هپاتیت افزایش یافت. در اوایل دهه 90، استفاده از دستکش های جراحی در اتاق های عمل در اروپا و ایالات متحده ملزم گردید.

در دستکش های لاتکس کم پودر از پودر نشاسته ذرت پوشیده شده است. پودرهای باقی مانده را می توان با یک حوله مرطوب پاک نمود. این دستکش به صورت استریل تولید شده است و به صورت آناتومیک تولید شده است به صورتی که انگشتان دست فرد مصرف کننده دچار خستگی نشود.

به طور معمول، دستکش جراحی پوششی ایده آل برای جراحان، متخصصان پزشکی، دندان پزشکان بدلیل مقاومت در برابر پارگی ، راحتی، بافت مناسب برای افزایش کاربری، احساس لامسه و غیر آلرژیک بودن ایده ال میباشند.

از لحاظ جنس دستکش های جراحی به سه نوع لاتکس، نیتریل دار و policloroprene تقسیم بندی می شوند.